Aizvērt

Turnīrs ātrumam un izturībai

2018. gada 20. jūlijā, 09:37
Raksta autors: Mārīte Milzere
Turnīrs ātrumam un izturībai
Sacīkstēs Durbes novada Dunalkā atkal satikušies seni pretinieki: igauņu dambretists Arno Ūtma un kuldīdznieks Jānis Rūtiņš.
Foto: Mārīte Milzere
Kuldīgas novada dambretisti Jānis Rūtiņš un Pēteris Gailāns, kā arī Dāvids Benderskis (tagad pārstāv Liepāju) savu meistarību varēja pārbaudīt sacensībās 64 lauciņu dambretē Durbes novada Dunalkā.
Starptautiskā konkurencē

Turnīrs tur notika trešo reizi, to organizē Norvēģijā dzīvojošais Edgars Štāls, kurš dambretes zinības apguvis Kuldīgā. Jau sākumā viņš iecerējis, ka tajā piedalīsies sportisti ar vārdu, t.i., sākot ar meistarkandidāta klasi. Šogad to varēja nosaukt arī par Baltijas atklāto čempionātu, jo līdzās Latvijas dambretistiem ieradās spēcīgākie no Lietuvas, ceļu uz Kurzemi mērojis arī starptautiskais lielmeistars Arno Ūtma no Igaunijas.

Uzrunātie Latvijas pārstāvji bija vienisprātis, ka lietuvieši ir sacensību favorīti, turklāt tieši 64 lauciņi ir viņu spēle. To minēja arī mūsu starptautiskais lielmeistars Guntis Valneris, kurš pērn izcīnīja 3. vietu pasaules čempionātā 100 lauciņu dambretē. Šogad izvēlēts formāts, kas prasa izturību un arī ātru reakciju: divām partijām (ar baltajiem un melnajiem) laiks
piecas minūtes plus trīs sekundes katram gājienam.

Cīnās godam

Igauņu sportists Latvijā dienējis, tādēļ kopš 80. gadiem labi zināms J.Rūtiņam, kurš atceras, ka „toreiz cīņas bija uz nažiem”. Arī tagad spēlēts no sirds, un seno sāncenšu mačs beidzies neizšķirti. Bet par grūtāko panākumu J.Rūtiņš nosauc uzvaru pār Zigmāru Rumbenieku – vienu no spēcīgākajiem Latvijā.

P.Gailāns, uzrunāts sacensību vidū, saka: ne uz ko īpašu necerot, vairāk braucis paskatīties, gūt pieredzi. Pēc turnīra viņš atzīst, ka pieticīgākais mērķis bijis ap piekto vietu no beigām, bet optimistiskākais – kaut kur pa vidu, un tuvu tam arī Pēteris bija. D.Benderskim tik spēcīga konkurence, šķiet, bija pirmoreiz, turklāt nu jau viņš vairs netrenējoties, jo darba dēļ to nevar atļauties (puisis strādā Liepājā, bet Rendā dzīvo ģimene, tāpēc saikne ar mūsu novadu palikusi). Dambrete joprojām patīkot, tāpēc pāris nedēļu pirms turnīra Dāvids internetā patrenējies, lai zināšanas atsvaidzinātu.

Mūsējie turējās godam: visi trīs ieguva 15 punktus no 32 iespējamajiem. Uzvarētājs trešo reizi bija lietuvietis Arūns Norvaišs (29 punkti), pirmajā sešiniekā iekļuva divi latvieši: G.Valneris (3. v.) un Edijs Novickis (6. v.), pērnā gada Latvijas čempions ātrspēlē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: