Aizvērt

Eiropā otrie

2018. gada 25. jūlijā, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Eiropā otrie
Eiropas čempionātā sešos gados piektajā finālspēlē Latvijas pludmales volejbolistiem Jānim Šmēdiņam un Aleksandram Samoilovam tikusi ceturtā sudraba medaļa.
Latvijas pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs svētdien Eiropas čempionātā izcīnījuši sudraba medaļu.
Finālā viņi ar 0:2 (17:21, 13:21) piekāpās jaunajam norvēģu duetam Andersam Berntsenam Molam (21 gads) un Kristianam Sandlijam Serumam (22 gadi).

Todien mūsu volejbolistiem bija divas ļoti svarīgas spēles. Vispirms pusfinālā Jāni un Aleksandru gaidīja cīņa ar Krievijas sportistiem Konstantīnu Semjonovu un Iļju Ļešukovu. Uzvarētājus finālā jau gaidīja norvēģu talanti, bet spēlē par 3. vietu – spāņi Pablo Errera un Adrians Gavira.

Spēlē pret Krieviju sākumā mūsu duets pēc pretinieku servēm nonāca iedzinējos (4:6). Pēc līdzīgas spēles seta vidū labāki bija mūsējie, un pirmais sets beidzās ar 21:15. Otrajā jau sākumā ar 6:1 vadībā izvirzījās Jānis un Aleksandrs. Cīņa izvērtās interesanta, ar labām epizodēm, un galā uzvara gan setā, gan visā spēlē – solis pretī visaugstākā kaluma medaļām.

Finālcīņu ar norvēģiem labāk sāka Latvijas spēlētāji, kuri izvirzījās vadībā ar 6:4 un 8:6, taču pēcāk kļuva arvien grūtāk punktus gūt uzbrukumā, jo pretinieki labi bloķēja, un ar 21:17 sets beidzās par labu Norvēģijai. Arī otrajā uzvarēja pretinieki, tā izcīnot Eiropas čempionu titulu.

„Sešos gados pieci fināli, tomēr uzvarēt nevaram. Visu laiku otrie,” pēc spēles sacīja J.Šmēdiņš. „Bet šī nav bijusi viegla nedēļa, un otrā vieta nav slikts iznākums.”

Uzvarētāju kausu Norvēģijas duetam pasniedza Eiropas Volejbola konfederācijas viceprezidents Māris Pēkalis, bet sudraba medaļas J.Šmēdiņam un A.Samoilovam – Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: