Aizvērt

Panākumi svelmainajā Saldus minirallijā

2018. gada 1. augustā, 02:00
Raksta autors: Jānis Arājs
Panākumi svelmainajā Saldus minirallijā
Pirmajā minirallijā ar Edgaru Peterlevicu stūrmaņa krēslā Andris Neilands Saldus apkaimē spējis izcīnīt 2. vietu.
Foto: Andra Neilanda arhīvs
Minirallijā "Saldus 2018" no Kuldīgas piedalījās septiņas ekipāžas, un četras finišā spēja tikt uz goda pjedestāla.
Karstajā, putekļainajā minirallijā uz starta stājās gandrīz 80 ekipāžas, ātrākos nosakot dažādas ieskaites klasēs. Braucējiem bija jāmēro seši ātrumposmi Kursīšu, Zaņas un Nīgrandes pagastā.


TRĪS SEKUNDES DESMITDAĻAS

Visspraigākie notikumi izvērtās klasē 1600. Ar auto Honda Civic startēja Andra Neilanda un Edgara Peterlevica ekipāža, kas sīvā cīņā ieguva 2. vietu, pēc sešiem ātrumposmiem vien par 0,3 sekundēm atpaliekot no līderiem. Diena ekipāžai nesākās veiksmīgi, jo pirmajā ātrumposmā stūrmaņa kļūda, nolasot stenogrammu, lika zaudēt svarīgas sekundes un braucēji uzreiz nonāca iedzinējos. Nākamajos posmos temps tika kāpināts. Tas A.Neilandam un E.Peterlevicam ļāva iesaistīties cīņā ar konkurentiem un divreiz pat gūt uzvaru.


REZULTĀTS LABS

Klasē 2000 pavisam nedaudz jeb pusotras sekundes līdz 2. vietai pietrūka Oskaram Virsim un Robertam Poriņam (VW Golf), kuri dienu beidza trešajā pozīcijā, par divām sekundēm apsteidzot tuvākos sekotājus. Arī viņiem diena sākās saspringti, jo, iepazīstot trasi, automašīnai radās elektronikas problēmas. Komanda gan spēja tās laikus novērst un stāties startā. O.Virsis norāda, ka visi apstākļi bijuši ideāli, lai sasniegtu labu rezultātu, un tas arī izdarīts. Varēts pacīnīties arī par 2. vietu, taču to liegušas pašu pieļautās kļūdas.


UZ UN PIE PJEDESTĀLA

Klasē 2WD Rookie, kurā drīkst piedalīties tie, kuriem minirallijā nav vairāk par vienas sezonas pieredzi, 2. vietu ieguvusi Daiļa Jansona un Kristapa Kronberga ekipāža (BMW 320), bet trešajā ierindojās Mārtiņš Prūsis ar Aivaru Krastiņu (BMW 316). Pirmajā trijniekā katru ekipāžu šķīra desmit sekundes.

Savukārt klasē 2WD uzreiz aiz pjedestāla palika Artis Jēkabsons ar Ingaru Padrevicu (BMW 318), kurus no 3. vietas šķīra 14 sekundes. Pacīnīties par augstāku vietu šoreiz traucēja 40 nopelnītās soda sekundes.
Komentāri
No komenta
2018. gada 4. augustā, 01:33
Ja publicējat rakstu, lūdzu, pārbaudiet faktus
Pievieno jaunu komentāru: