Aizvērt

Kuldīdznieki turpina ar panākumiem

2018. gada 8. augustā, 00:00
Raksta autors: Edgars Peterlevics
Kuldīdznieki turpina ar panākumiem
Pluņģes trasē pie kausiem tika gan Kaspars Silenieks, gan meita Baiba.
Foto: Kaspara Silenieka arhīvs
Autokrosa braucējiem no Kuldīgas jūlijs bijis aktīvs – ar augstiem panākumiem aizvadītas trīs sacensības gan Latvijā, gan Lietuvā.
TRASE ČETRREIZ GARĀKA

Mēneša sākumā, 8. jūlijā, Jēkabpils novada Pilskalnu autotrasē norisinājās Latvijas autokrosa čempionāta 2. posms, kurā piedalījās arī desmit gadus vecā Baiba Sileniece. Beta bagiju ieskaitē trasē devās 13 dalībnieki. B.Sileniece fināla braucienā stājās pirmajā starta pozīcijā, taču nelielu tehnisku ķibeļu dēļ starts nepadevās tik labi kā cerēts, un braucēja atkrita uz 5. vietu. Finālbrauciena turpinājumā bagijam tehniskas problēmas vairs neradās un B.Sileniece spēja iesaistīties cīņā ar konkurentiem, finišējot trešā. Uz finālbrauciena starta stājās arī sešus gadus vecais Renārs Rungēvics, kura stūrēto bagiju piemeklēja tehnikas problēmas, un kuldīdznieks bija spiests izstāties. Jāpiemin, ka šoreiz, pateicoties vecāku iniciatīvai, Beta bagiju ieskaitē braucēji devās aptuveni četras reizes garākā trasē, vienam aplim sasniedzot ap 800 metrus.


BAGIJI ATRAUJAS NO ZEMES

21. jūlijā Vecpils autotrasē tika aizvadīts Latvijas autokrosa čempionāta 3. posms. Beta bagiju ieskaitē sīva cīņa izvērtās jau laika kontrolē, pēc kuras B.Sileniece finālā stājās pirmajā starta rindā. Pēc starta braucēja iekārtojās 3. vietā un šajā pozīcijā noturējās līdz galam. R.Rungēvics šajā posmā uzrādīja stabilus braucienus un brīvajos treniņos pat spēja sasniegt otru labāko laiku, kas liecina par jaunā braucēja progresu. Finālā R.Rungēvicam 8. vieta – iespēju pacīnīties par augstākām pozīcijām liedza pieredzes trūkums, jo kuldīdznieks iestrēga aiz lēnāka braucēja.

Pirmo reizi bērni Vecpils autotrasē devās kā pēdējie, lai viņiem nebūtu tikko nolaistīta un līdz ar to dubļaina trase. To novērtējuši arī braucēji no Kuldīgas, kuri tādējādi spējuši kārtīgi izbaudīt šīs trases konfigurāciju, lielajā tramplīnā ar saviem bagijiem spējot pat atrauties no zemes.


BĒRNI PIEAUGUŠO TRASĒ

Mēneša nogalē, 28. jūlijā, Pluņģes autotrasē Lietuvā norisinājās Žemaitijas– Kurzemes kausa 3. posms. Kādreizējā Eiropas līmeņa trasē B.Sileniece izcīnīja 3. vietu. Interesanti, ka šeit nebija iespējas bērniem samazināt distanci, tāpēc arī viņi devās lielajā trasē – trīs apļi tika aizvadīti pusfinālos un četri apļi finālā. Ņemot vērā šo faktu, braucējiem Beta bagiju ieskaitē nebija laika kontroles, bet vietas uz finālbraucienu tika lozētas – B.Sileniece izlozēja ceturto starta pozīciju, bet R.Rungēvics – otro. B.Sileniece startā atkrita uz 5. vietu, taču brauciena turpinājumā divus konkurentus spēja apdzīt. R.Rungēvicam finālā 5. vieta un kopumā aizvadīta stabila diena ar labiem braucieniem.

2000 Super klasē uz starta izgāja Kaspars Silenieks, kurš ar 1600 klasei sagatavoto VW Golf spēja izcīnīt 2. vietu. K.Silenieks norāda, ka šajās sacensībās apvienotajā 2000 Super klasē brauc nacionālo čempionātu braucēji, tāpēc uz starta stājās arī ar divu litru dzinējiem aprīkoti spēkrati. Laika kontroles braucienus K.Silenieks aizvadīja bez liekiem riskiem, jo šī braucējam bija jauna trase, un finālbraucienā stājās otrajā starta pozīcijā. Pēc neveiksmīga starta K.Silenieks atkrita uz 4. vietu, taču jau pēc pirmā līkuma iekārtojās otrajā pozīcijā, kurā arī noturējās līdz galam. Finālā uz starta šajā klasē stājās arī Jānis Grīnvalds, taču viņa spēkratu nebeidz vajāt tehnikas problēmas – pēc četriem apļiem, kuros J.Grīnvalds atradās 3. vietā, braucējs bija spiests izstāties.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi