Aizvērt

Patriotiski skriešanas svētki

2018. gada 13. augustā, 08:00
Raksta autors: Inta Jansone
Patriotiski skriešanas svētki
Pasākums "Mans skrējiens Latvijai" guva lielu atsaucību – tajā piedalījās 270 lieli un mazi dalībnieki.
Foto: Aivars Vētrājs
Šoreiz Kuldīgas pusmaratonā, kas notika 13. reizi un reizē bija arī "„Bigbank” Skrien Latvija" 6. posms, bija kāds jaunums – "Mans skrējiens Latvijai".
Skrējiens bija 2 km garš bez laika kontroles, lai to varētu noskriet vai noiet ikviens neatkarīgi no fiziskās sagatavotības. Finišā katrs saņēma Kuldīgas tradicionālo magoņmaizi un ar sarkanbaltsarkano karogu un latvju zīmēm apgleznotu jūras akmentiņu.

Šie bija ļoti skanīgi skriešanas svētki. Pilsētas estrādē dalībniekus priecēja grupa Montana. Muzikālo priekšnesumu Liepājas ielā bija sagādājušas Kuldīgas saksofonistes. „Šogad par godu valsts simtgadei Liepājas ielā tika ierīkoti arī Latvijas reģionu vārti: Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale. Katrā bija muzikālais punkts,” pastāstīja viens no organizatoriem Ivo Solomahins.


KRĪT KULDĪGAS PUSMARATONA REKORDS

Par to parūpējās viens no labākajiem Latvijas skrējējiem Dmitrijs Serjogins, kļūstot par Kuldīgas pusmaratona (21,0975 km) uzvarētāju ar rezultātu 01:06:15. „Mana taktika bija pārbaudīt savu fizisko sagatavotību, to, vai esmu gatavs skriet tempā, kādā veicu distanci,” Kurzemniekam sacīja D.Serjogins (Līvānu VK/Baltais/Asics/ Mārupe). Viņš Kuldīgas pusmaratonā uzvarējis arī 2014. un 2016. gadā, bet pērn bijis ceturtais.

Aiz skrējiena līdera ar rezultātu 01:07:35 finišēja pērnā gada Kuldīgas pusmaratona uzvarētājs Valērijs Žolnerovičs, viņam šoreiz sudrabs. Bronzas godalgu izcīnīja Kristaps Kaimiņš (01:09:47). Tūdaļ aiz goda pjedestāla – ceturtais – bija kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (01:11:31). Sievietēm uzvarēja Lelde Neimande (01:22:33), otrā Baiba Šņoriņa (01:23:31), bet trešā Kitija Valtere (01:24:28). L.Neimande Kurzemniekam sacīja: „Skrējiens pagāja ātri, palīdzēja laika apstākļi, uzmundrinājums no līdzjutējiem.” Šajā distancē S50 grupā par uzvarētāju kļuva turlavniece Ludmila Joce, otrā – cita turlavniece Džanita Freija.

Savukārt ēdolniece Sandra Ēķe kopā ar meitu Elzu skrēja 5,27 km. „Šī ir ceturtā reize, kad piedalāmies Kuldīgas pusmaratonā. Pērn skrējām 30 grādu karstumā, bet šogad laika apstākļi ir ideāli.”

10,5 km skrējienā vīriešiem ātrākais bija Reinis Hartmanis (00:33:10), bet piektais – turlavnieks Dainis Stepe. Sievietēm līderes gods Karīnai Helmanei-Soročenkovai (00:37:42). Tautas skrējienā (5,27 km) pirmais bija Artūrs Niklāvs Medveds (00:16:08), sievietēm – Amanda Valtasa (00:19:09), bet astotais vīriešiem – vēl viens turlavnieks Āris Brantevics.


TURPMĀK – VAKARPUSĒ

Pusmaratona trase vijās cauri pilsētai, skrējiena dalībniekiem ļaujot apskatīt skaistākās vietas. Starts un finišs notika Pilsētas estrādē. Sacensības sākās ar mazuļu rāpošanu, bērnu skrējieniem vairākās grupās, bet pēc tam bija 5,27 km, 10,5 km un pusmaratons.

„Mums paveicās ar laiku, tas ir perfekts skriešanai: nespīd saule, nelīst lietus, bet gaisa temperatūra 22–23 grādi. Saņēmām no dalībniekiem atzinību par sacensību laiku, tāpēc arī turpmāk tās rīkosim vakarpusē,” teica viens no organizatoriem Ivo Solomahins.
Komentāri
Ose
2018. gada 13. augustā, 18:04
Ar iešļūcenēm skriet un tik kārtējā bildē, tas gan ir jauki!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi