Aizvērt

Gada atskaites punkts

2018. gada 15. augustā, 03:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Gada atskaites punkts
Plankinga laureāti – skrundenieki Mārtiņš Pētersons un Dace Pļehova.
Foto: Aivitas Staņevičas arhīvs
„Mums ir atklātās spēles, tāpēc priecājos, ka atbrauc ne tikai bijušie skrundenieki, bet arī viesi no citām pilsētām,” saka Skrundas novada sporta organizatore Aivita Staņeviča.
„Ja kultūrā ir Dziesmu un deju svētki, tad mums atskaites punkts ir sporta spēles, kurās atbrauc un satiekas draugi,” min A.Staņeviča. Šogad aprit devītais gads Skrundas novada atklātajām vasaras sporta spēlēm, kurās piedalās Skrunda, Nīkrāce, Rudbārži, Raņķi un ciemiņi. „Jūtami blakus pagastu un novadu piedāvājumi brīvā laika pavadīšanai, kas atņem dalībniekus, tāpēc disciplīnas ir dažādas, lai cilvēkiem ir, no kā izvēlēties.”

Katru gadu sporta spēlēs tiek fiksēti jauni rekordi. Pagājušajā gadā jaunums bija pievilkšanās disciplīna, kurā uzvarēja Namejs Bāriņš ar 26 pievilkšanās reizēm, šogad to pārspēja Mārtiņš Pētersons ar 27 reizēm. „Šīgada jaunums ir plankings – vingrinājums, kurā pēc iespējas ilgāk jānoturas balstā uz apakšdelmiem un kāju pirkstiem, noturot taisnu ķermeni.”

Rudbāržniekam Jānim Fjodorovam šīs ir devītās sporta spēles, un sevi viņš sauc par veterānu. „Līdz šim katru gadu esmu pārvedis mājās pa kādai medaļai, šogad mērķis ir lauzt divus rekordus – 3000 m un šķēpmešanā.” Pēc Jāņa iniciatīvas šogad vīriešiem pievienojusies jauna disciplīna – 3000 m vīriešiem. „Šādās spēlēs var satikt aktīvos sportistus un vērot, kā mazie sportisti izaug par konkurentiem.”

Skrundeniecei Rūtai Lindei šīs ir pirmās spēles, kurās viņa sevi pārbaudīja volejbolā, šautriņu mešanā un basketbola soda metienos. Tā kā Rūta mācās Murjāņu sporta ģimnāzijā, jūnijā un jūlijā aktīvi trenējusies volejbolā, lai nezaudētu spēļu garšu. „Vietējie pasākumi ir jāatbalsta, jo Skrunda man nozīmē ģimeni un vietu, kur varu atgriezties, tāpēc sporta spēles ir tradīcija, kas jāturpina!”UZVARĒTĀJI

Šķēpmešanā: Jānis Fjodorovs (42,09 m, Rudbārži), Klinta Liekniņa (23,64 m, Saldus).
Krosā: 3000 m vīriešiem Jurģis Mickus (11:11, Skrunda), 1500 m sievietēm Dace Pļehova (6:48, Skrunda).
100 m: Renārs Šeflers (13,07, Skrunda), Alise Ozoliņa (15,8, Rudbārži).
Lodē: Rihards Šķieris (10,57 m, Nīkrāce), Madara Nikāze (6,33 m, Skrunda).
Tāllēkšanā: R.Šeflers (5,24 m), A.Ozoliņa (3,55 m).
Dārtā: J.Fjodorovs (82 p.), Aiva Kalna (66 p., Kuldīga).
Pievilkšanās pie stieņa: Mārtiņš Pētersons (27 reizes, Skrunda), A.Ozoliņa (5 reizes); vīriešiem 35+ Arnis Ozoliņš (15 reizes, Rudbārži).
Pludmales volejbolā: Niks Puriņš, Edgars Kanenieks (Skrunda); Agija Ankevica un Rūta Linde (Skrunda).
Basketbola soda metienos: Eduards Piculis (8/10, Skrunda), M.Nikāze (8/10, Skrunda).
Plankingā: M.Pētersons (7:17), D.Pļehova (7:18).
Strītbolā vīriešiem: E.Kanenieks, Ēriks Kricaks, Oļegs Kricaks, Artjoms Zaharovs (Skrunda).
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi