Aizvērt

Baltijas čempionu komandā – arī mūsējie

2018. gada 15. augustā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
4 x 100 metru stafetē Maigonis Jānis Jakovļevs (priekšplānā) sacenšas ar kolēģi no Polijas.
42. Baltijas valstu čempionātā ugunsdzēsības sportā kopvērtējumā uzvarēja Latvijas komanda, kurā lielākā daļa bija mūspuses brašie ugunsdzēsēji.
Latvijas valsts simtgadei veltītais čempionāts notika 9. un 10. augustā Valkā. Četrās dažādās disciplīnās sacentās spēcīgākās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Polijas un Čehijas komandas.

Sacensību pirmajā dienā dalībnieki individuāli startēja 100 m šķēršļu joslā, kur pieaugušo konkurencē par Baltijas čempionu kļuva Kārels Sīmuts no Igaunijas, savukārt disciplīnā izvēršanās no motorsūkņa godpilno uzvarētāju statusu ieguva Latvijas komanda, kuru pārstāvēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas: Einārs Jonelis (Kuldīgas daļas Alsungas posteņa vada komandiera vietnieks), Krists Rozgals (alsundznieks, tagad strādā Rīgā), Jānis Rozentāls (alsundznieks, strādā Liepājā), Mārtiņš Ēriks Sokolovskis (Kuldīgas daļas ugundzēsējs glābējs), Maigonis Jānis Jakovļevs (Alsungas posteņa ugunsdzēsējs glābējs) un Emīls Tunnis (alsundznieks, strādā Liepājā). Vēl divi Latvijas komandas dalībnieki – brāļi Oskars un Rihards Reiziņi – ir no Valmieras.

Spītējot svelmei, dalībnieki arī otrajā dienā uzrādīja lieliskus rezultātus. VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valmieras daļas nodaļas komandieris O.Reiziņš kļuva par Baltijas čempionu uzkāpšanā pa āķkāpnēm mācību tornī. Savukārt 4 x 100 metru stafetē pirmo vietu ieguva komanda no Lietuvas.

Arī jauniešu komandas šajā čempionātā uzrādīja lieliskus rezultātus – kopvērtējumā jauniešiem Latvijas komanda ieguva pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojās komanda no Lietuvas, bet trešajā – no Igaunijas.