Aizvērt

„Man ir prieks strādāt ar tik labiem puikām’’

2018. gada 24. augustā, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
„Man ir prieks strādāt ar tik labiem puikām’’
Aleksis Ratenieks, Alvis Siliņš, Patriks Danenbergs- Dambergs, Jānis Galiņš, Ralfs Bikse, treneris Vikentijs Rozgalis, Kuldīgas jauniešu treneris Juris Špiguns, Daniels Gruntiņš, Roberts Špiguns, Kārlis Ansonskis.
Foto: Lāsma Reimane
„Mūsos ir tā gribēšana aizbraukt uz sacensībām un parādīt, ka mēs varam,” saka ugunsdzēsības sporta sportists, alsundznieks Jānis Galiņš. Šogad alsundznieki ugunsdzēsības sportā izcīnījuši zelta godalgas gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā, nu viņi gatavojas pasaules čempionātam Bulgārijā.
UZ PASAULES ČEMPIONĀTU

Latvijas ugunsdzēsības sporta jauniešu izlases galvenais treneris Vikentijs Rozgalis: „Šogad mums ir ļoti laba komanda. Man ir prieks strādāt ar tik labiem puikām. Gan valsts, gan Baltijas čempionātā ieguvām 1. vietu. Mūsu komandā startēja pieci alsundznieki un viens kuldīdznieks. Trenējamies četras reizes nedēļā, puikas strādā, tāpēc treniņi notiek vakaros vismaz divas ar pusi stundas. Nākamās sacensības būs Brašais ugunsdzēsējs 7. septembrī Jelgavā. Tur būs tikai viena disciplīna – izvēršanās no motorsūkņa. No 24. līdz 30. septembrim brauksim uz Varnu Bulgārijā, kur piedalīsimies pasaules čempionātā jauniešiem. Uz to dosies alsundznieki Patriks Danenbergs-Dambergs, Daniels Gruntiņš, Mārtiņš Lastovskis, Alvis Siliņš, Jānis Galiņš un kuldīdznieks Roberts Špiguns, kandidātos ir Aleksis Ratenieks. Jaunieši ir ļoti labi, un, ja viņiem tas interesē, tad dara. Ugunsdzēsības sports ir vispusīgs. Sportistam jābūt ātram, veiklam, fiziski spēcīgam un ar ātru domāšanu.”

V.Rozgalis uzsver, ka bez atbalstītājiem nevarētu iztikt, bez Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdz arī Alsungas un Kuldīgas novada dome (lai var iegādāties sporta tērpus, apavus un iznomāt transportlīdzekli, ar ko nokļūt uz sacensībām), ēdnīca Kuldīgas rumba, Latvijas Ugunsdzēsības sporta federācija, SIA Valpro.


GRIB KĻŪT PAR UGUNSDZĒSĒJIEM GLĀBĒJIEM

Baltijas un Latvijas ugunsdzēsības sporta mačos pats titulētākais ir alsundznieks P.Danenbergs-Dambergs, kurš šogad mācīsies 8. klasē. Patriks stāsta: „Atceros, ka 3. klases sākumā treneris atbrauca pie mums uz skolu un piedāvāja piedalīties ugunsdzēsības pulciņā, tā nu mēs, draugi, salasījāmies un gājām. Tā arī te vēl aizvien visi trenējamies. Man ļoti patīk komanda, mums ir paveicies ar treneri, esam vienoti. Protams, neatņemama sastāvdaļa ir azarts, kas mums ir iekšā. Domāju, pēc 9. klases mācīšos kaut ko saistībā ar ugunsdzēsību un, iespējams, kļūšu par ugunsdzēsēju.”

 J.Galiņš mācās Ventspilī par automehāniķi, bet tas netraucē trenēties Alsungā: „Vasarā to darām diezgan nopietni, skolas laikā trenējāmies piektdienās, sestdienās un svētdienās. Toreiz gribēju pamēģināt kaut ko jaunu, iepatikās, tad nāca pirmās sacensības un medaļas. Sportoju nu jau piecus vai sešus gadus. Pašlaik mācos par automehāniķi, bet domāju, ka nākotni saistīšu ar ugunsdzēsību.”

Kuldīdznieks R.Špiguns ikdienā trenējas Kuldīgā: „Pirms četriem gadiem puišu bariņš salasījāmies Kuldīgas vieglatlētikas manēžā un izvirzījām mērķi, ka vēlamies kaut ko dzīvē sasniegt. Ieguvām pirmās medaļas, kas motivēja strādāt vairāk. Sportojot esmu ieguvis jaunus draugus. Man patīk komandas gars. Mans tētis par ugunsdzēsēju glābēju strādāja vairākus gadus, un arī mans sapnis no bērnības ir strādāt šajā profesijā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi