Aizvērt

Izpēta Lēnu puses vietas

2018. gada 29. augustā, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Izpēta Lēnu puses vietas
Velobraucienā "Tā lēnām uz Lēnām" no Skrundas ceļā devās 21 aktīvas atpūtas cienītājs.
Foto: Aivita Staņeviča
Jau 19. reizi Skrundā velobrauciens pulcēja gan lielus, gan mazus lietderīgi pavadīt brīvo laiku. 26. augustā pasākums "Tā lēnām uz Lēnām" piedāvāja apmeklēt Lēnu senlietu muzeju, dzirnavas un muižu, atpūtas vietu "Ventmalas" un pulkveža Oskara Kalpaka ceļu pāri Kojas upei.
„Maršruti un apskates objekti tiek izvēlēti tā, lai tiktu aptverts viss Skrundas novads. Pirmais brauciens bija 34 km, šoreiz – 15 km, lai piedalītos ne tikai rūdīti riteņbraucēji, bet arī interesenti, kuriem mājās velosipēds ir, bet nav likts lietā,” saka novada sporta organizatore Aivita Staņeviča.

Lai brauciens jautrāks, pa ceļam tiek rīkoti konkursi ar balvām. „Ideja nāca no Radžabovu ģimenes. Vienu gadu izdomāja taisīt pieturas, kurās tiktu izvingrinātas rokas un kājas, kā arī uzdoti jautājumi.”

Kā grūtības A.Staņeviča min laikapstākļus, jo dažreiz pasākumi atcelti lietusgāžu dēļ. „Esam braukuši arī tā, ka botes žļurkst vien. Vienreiz vienā ceļā līst lietus, otrā spīd saule. Apkārtējie brīnās, kur tādi slapji radāmies.” Dažreiz braucēji pārvērtējot savas spējas. „Cilvēks, kuram ir 90 gadu, turējās līdzi jaunajiem un nobrauca lielu gabalu. Bet galā vajadzēja saukt ātros, jo kļuva slikti. Tomēr riteņbraukšanu viņš joprojām nav pametis!”

Skrundenieks Igors Radžabovs ar ģimeni piedalījušies lielākajā daļā šo braucienu. Igors uzskatījis sevi par klusu un mierīgu, bet šie pasākumi ļāvuši atvērties, domājot par konkursu dažādību, lai cilvēkiem būtu azarts. „Svarīgi uzturēt Skrundā dzīvību! Tagad braucieni notiek arvien retāk, jo daudzas vietas jau apbraukātas, bet es Aivitai saku, ka jābrauc – galvenais ir izkustēties. Zinu cilvēkus, kuriem ir velosipēdi, musinu viņus piedalīties. Visinteresantāk bija pie strausiem – pēc skaita 16. reize, tad arī pats vadīju konkursus.”

Skrundeniece Ineta Jensena uzskata, ka vietējie pasākumi jāatbalsta un šī ir iespēja brīvdienu pavadīt ar ģimeni: „Man patika, ka konkursi un citas aktivitātes bija kā atkāpe no velobrauciena. Ieguvu balvā Skrundas novada krūzīti. Pārsteigums – visiem dāvanā tika smūtija krūzītes.”

Izbaudot zelta rudeni, plānots sezonas beigu brauciens ar desiņu cepšanu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi