Aizvērt

Trīs centimetri līdz rekordam

2018. gada 29. augustā, 02:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Trīs centimetri līdz rekordam
Pasaules čempionātā 2. vietu Kuldīgas spēkavīram Mārim Rozentālam nodrošināja tas, ka viņš pacēla 380 kg smagu stieni.
Foto: Māra Rozentāla arhīvs
Paceļot 380 kg, kuldīdznieks Māris Rozentāls svara kategorijā līdz 105 kg pasaules čempionātā spēkavīriem "Ultimate Strongman Deadlift World" ieguvis 2. vietu tradicionālajā vilkšanā.
Čehijā startēja stiprākie spēkavīri no 12 valstīm. „Šis starts ir veiksmīga atgriešanās sportā pēc operācijas, kas man bija pirms deviņiem mēnešiem, jo treniņā traumēju tricepsu. Tāpēc pilnā čempionātā nepiedalījos, tikai vilkšanas disciplīnā. Konkurencē biju vecākais – pārējie 15 atlēti vismaz desmit gadus jaunāki,” stāsta M.Rozentāls.

„Lai sacensības sāktu, bija jāpaceļ 300 kg, bet daži to nevarēja izdarīt, tāpēc nākamo svaru – 340 kg – cēlām desmit, bet pēc 380 kg jau bijām palikuši tikai trīs. Sapratu, ka kauss būs mans, tāpēc riskēju un nolēmu 390 kg necelt – uzreiz 400. Gribēju būt pirmais vēsturē, kas sacensībās paceļ šādu svaru. Šoreiz risks neattaisnojās: pacēlu līdz celim, un pietrūka vien trīs centimetru, lai dabūtu pāri celim, tad tas būtu mans. Bet sapratu, ka tāds svars nav nepaceļams, un nākamgad mēģināšu atkal.”

Savukārt Oskars Martužans un Jānis Šleckus ieguvuši pirmo un otro vietu Eiropas kausa izcīņā spēkavīriem. Polijā piecās disciplīnās startēja 14 sportisti no piecām valstīm.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: