Aizvērt

Iegūst FIDE tiesneša kategoriju

2018. gada 5. septembrī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Iegūst FIDE tiesneša kategoriju
Kuldīdznieks Gunārs Gertners ieguvis FIDE šaha tiesneša kategoriju.
Foto: Gunāra Gertnera arhīvs
Kuldīgas novada sporta skolas šaha treneris Gunārs Gertners ieguvis Pasaules Šaha federācijas jeb FIDE tiesneša kategoriju.
Eiropas jauniešu čempionātā viņš bija viens no tiesnešiem. Vienlaikus notika FIDE organizēts seminārs ar gala eksāmenu.

Šaha tiesnešiem ir trīs pakāpes. Nacionālo kategoriju iegūst, nokārtojot Latvijas Šaha federācijas eksāmenu. Nākamā pakāpe ir FIDE kategorija. Lai to iegūtu, jābūt pieredzei starptautisku turnīru tiesāšanā un jāiziet FIDE tiesnešu mācības (18 stundas), pēc tām jākārto 50 jautājumu tests angļu valodā. Jābūt 40 pareizām atbildēm. Visaugstākā pakāpe ir starptautiskās kategorijas tiesnesis.

„Man pareizas bija 42 atbildes. Eksāmenu kārtoja 11 tiesneši no Latvijas un Igaunijas: septiņi nolika, četri izkrita,” stāsta G.Gertners. „FIDE tiesneša tituls Kurzemē līdz šim nebija nevienam, bet tagad esam divi: es un Liepājas kompleksās sporta skolas trenere Gaļina Sudmale. Starptautiskās kategorijas tiesneši Latvijā ir divi, vēl divi sacensības vairs netiesā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi