Aizvērt

Jauno panākumi Latvijā un Lietuvā

2018. gada 10. septembrī, 00:00
Raksta autors: Edgars Peterlevics
Jauno panākumi Latvijā un Lietuvā
Par desmitgadīgās Kuldīgas autokrosa braucējas Baibas Silenieces panākumiem priecājas mamma Ilze Vīgante un tētis Kaspars Silenieks.
Foto: Baibas Silenieces arhīvs
Jaunajiem autokrosa braucējiem no Kuldīgas augusta izskaņa un septembra sākums aizvadīts sacensībās Latvijā un Lietuvā, kur abas reizes iegūtas augstas vietas.
Latvijas autokrosa čempionāta 4. posmā 26. augustā Smiltenē ar nevainojamu sniegumu startēja desmit gadus vecā Baiba Sileniece. Bagiju Beta ieskaitē šoreiz trasē devās 11 dalībnieku. B.Sileniecei ātri braucieni padevās jau laika kontrolē, kurā iegūta 1. vieta, kā arī visās trīs kvalifikācijas kārtās, kurās finišēts pārliecinošā vadībā. Šie panākumi deva tiesības finālā stāties pirmajā starta pozīcijā. Starts padevās, ļaujot kuldīdzniecei finišēt 1. vietā. Bēgot no konkurentiem, tostarp gan no Latvijas, gan Lietuvas, B.Sileniece finālā sasniedza ātrāko apļa laiku.

Laika kontroles brauciens izdevās arī sešus gadus vecajam Renāram Rungēvicam, kurš ierindojās 3. vietā. Pirmajā kvalifikācijā viņam 3. vieta, otrajā reizē viņš saskārās ar konkurentu un finišu nesasniedza, bet 3. kvalifikācijā ieguva 8. vietu. Finālā R.Rungēvicam augstā 6. vieta.

1. septembrī Akmenē aizvadīts Žemaitijas–Kurzemes kausa 4. posms, kurā uz starta izgāja vien četri braucēji. B.Sileniecei abās kvalifikācijas reizēs iegūta attiecīgi 3. un 2. vieta, līdz ar to finālā braucēja stājās trešajā starta pozīcijā. Kamēr kuldīdzniece cīnījās ar braucēju tobrīd otrajā pozīcijā, tikmēr līderis jau bija atrāvies un pietrūka laika viņu noķert. Baibai finālā 2. vieta. Pēc šī posma viņa ir pārliecinoša Žemaitijas–Kurzemes kausa kopvērtējuma līdere, un tas ļauj pēdējā posmā nestartēt.

Par patīkamu pārsteigumu laika kontrolē parūpējās mazais Renārs, kurš ieguva 1. vietu. Arī pirmajā kvalifikācijā kuldīdznieks bija pirmais, bet otrajā – trešais. Tika nolemts finālā paeksperimentēt ar tehniku, taču tas neattaisnojās, un braucējs ierindojās 4. vietā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi