Aizvērt

Edijs Ošs Francijā debitē klasē "RX2"

2018. gada 12. septembrī, 00:00
Raksta autors: Edgars Peterlevics
Edijs Ošs Francijā debitē klasē "RX2"
Pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionātā Francijā kuldīdznieks Edijs Ošs īpašajā klasē "RX2" debitē ar Latvijas komandas SRT sagatavotu auto.
Foto: Edija Oša arhīvs
Pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta kārtējā posmā Francijā starptautiskajā klasē "RX2" debiju piedzīvojis Kuldīgas autosportists Edijs Ošs, startējot ar Latvijas komandas "Sports Racing Technologies" (SRT) sagatavotu auto.
RX2 ir speciāla monoklase, kurā sportisti brauc ar identiskiem 310 zirgspēku pilnpiedziņas auto, kam dzinējs novietots vidū. Visas automašīnas tiek būvētas rūpnīcā Olsbergs MSE, un šīs klases sacensības notiek reizē ar atsevišķiem pasaules rallijkrosa posmiem. E.Ošs tik nozīmīgās sacīkstēs piedalījies pirmo reizi, taču gatavojies ļoti aktīvi. „Augusta nogalē Igaunijā, Laitses trasē, mums ar otru komandas braucēju Vasiliju Grjazinu bija pamatīgi treniņi – katrs pieveicām vairāk par 70 apļiem. Tās ir aptuveni divas sacensības,” norāda E.Ošs, piebilstot, ka treniņš notika arī Jelgavā.

Francijā pirmajos treniņa braucienos gājis visai traki, jo uztraukums un neīstie automašīnas regulējumi radījuši problēmas auto savaldīt. Taču, ar auto aprodot un to pieregulējot, nākamajās dienās braucieni izdevušies labāk. E.Ošs skaidro, ka mašīnai var mainīt vien riepu spiedienu, riteņu ģeometriju un amortizatoru regulējumu, taču ietekme uz auto vadību esot milzīga.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā E.Ošs finišējis 16. vietā, nākamajos divos ieņemta 13. vieta, bet ceturtajā un pēdējā – atkal 16. Kopvērtējumā kvalifikācijā tas ar 118 iekrātajiem punktiem braucējam devis 16. vietu. Līdz 12. vietai un tiesībām startēt pusfinālā pietrūcis 15 punktu. Tomēr ar rezultātiem E.Ošs ir apmierināts un uzsver, ka neatsveramā pieredze tiks izmantota turpmāk. Šī arī bijusi pirmā reize, kad startēts tik profesionālā komandā. Komentējot ieceres, E.Ošs atbild, ka pilnu sezonu RX2 ieskaitē viņš noteikti neplāno, jo tam jāvelta ļoti daudz laika un naudas. Turpmāk rallijkrosā braucējs startēs klasē 1600 gan Latvijā, gan ārvalstīs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi