Aizvērt

Pasaules čempions un Latvijas rekordists

2018. gada 19. septembrī, 00:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Pasaules čempions un Latvijas rekordists
Kuldīgas pauerliftingists Edgars Peterlevics (trešais no kreisās) kopā ar atbalstītājiem Klāvu Pirtnieku, Andri Dilānu un Tomu Šēli Ungārijā pēc pasaules čempiona titula iegūšanas spēka trīscīņā.
Foto: Edgara Peterlevica arhīvs
Kuldīdznieks Edgars Peterlevics Ungārijā kļuvis par pasaules čempionu pauerliftingā spēka trīscīņā ar ekipējumu grupā "Open" svara kategorijā līdz 90 kg.
Sīvā konkurencē Edgars spēku pārbaudījis pietupienos ar svaru stieni uz pleciem, svaru stieņa spiešanā guļus un stieņa vilkmē no zemes. Vissīvākā cīņa izvērtusies ar Somijas un Kanādas pārstāvjiem. „Kanādietis pagājušogad Čehijā uzvarēja, bet šogad pietupienā guva traumu un no tālākās cīņas izstājās, tāpēc turpmāk sacentos ar somu. Nostrādāju, kā vajag, – liku tādu svaru, lai somam būtu jāiespringst. Viņam nācās taisīt lielus lēcienus, un tas beidzās ar neveiksmīgiem mēģinājumiem, bet es lēni un pārliecinoši devos uz priekšu,” stāsta Edgars.

Kopumā paceļot 820 kg, kuldīdznieks labojis vairākus personīgos rekordus. „Visu laiku domāju par svara summu – gribēju savākt 800 kg. Līdz šim tas nebija izdevies, bet šoreiz izdarīju. Kopā bija deviņi piegājieni – katrā vingrinājumā trīs. Pirmo reizi visi deviņi tika ieskaitīti, un tas ir labs panākums – tas pierāda, ka varu startēt ar lielu stabilitāti.”

Trešajā piegājienā Edgars pietupies ar 310 kg smagu stieni, un tas ir viņa rekords. Jauns personīgais sasniegums, kas ir arī Latvijas rekords svaru stieņa spiešanā guļus, ir 260 kg (iepriekš viņam tie bija 245 kg). Šajā disciplīnā Edgars bijis otrs labākais visu dalībnieku konkurencē, jo tikai vienam izdevies pacelt 265 kg.

„Vilkmē specializēto ekipējumu neizmantoju, jo neesmu pie tā īsti pieradis. Negribēju sagādātu sev liekas problēmas. Pacēlu 250 kg.”

E.Peterlevicam svarīgs bijis arī absolūtais vērtējums. Tajā apkopoti visu svara kategoriju sportistu rezultāti grupā Open jeb noskaidroti čempionu čempioni. „Nosverot sportistu, tiek piešķirts koeficients, ar kuru paceltos kilogramus rēķina attiecībā pret paša svaru. Starp visiem ieguvu otro vietu. Šī vērtējuma pjedestāls izskatījās diezgan interesants: trešajā vietā sportists no 120 kg kategorijas, pirmajā – no 100 kg kategorijas, un otrajā es ar saviem 86 kg,” teic Edgars.
Komentāri
Kruts
2018. gada 19. septembrī, 12:18
Šausmas, kā tad tagad rozentaalteem vēl viens konkurents... uz lielākā zīmuļa statusu
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi