Aizvērt

Baltijas labākos šāvējus noskaidro Kuldīgā

2018. gada 3. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Baltijas labākos šāvējus noskaidro Kuldīgā
Kuldīdznieks Valdis Kalējs kopā piedalījies trīs posmos – Lietuvā, Grobiņā un Kuldīgā, kas arī vainagojies rezultātiem – visu posmu komandu kopvērtējumā latviešiem izdevies iegūt uzvaru.
Foto: Antra Grīnberga
Rumbas pagasta šautuvē norisinājās "Baltijas kausa 2018" šaušanas sacensību fināls, kurā noskaidrojās Baltijas čempioni apaļajā un tranšejas stendā. 12 līderu vidū bija arī kuldīdznieks Valdis Kalējs, kurš ierindojās 6. vietā, bet Latvijas komanda, kuras sastāvā viņš startēja, komandu vērtējumā visos posmos izcīnīja uzvaru.
KONKURENCE – LIELA

Finālā uzvaru tranšejas stenda šaušanā izcīnīja igaunis Heikī Jānsalū, bet apaļajā stenda šaušanā lietuvietis Vitolds Dzikevics, savukārt Latvijas komanda (V.Kalējs, Dainis Upelnieks un Vadims Basovs) apaļajā stenda šaušanā visu posmu kopvērtējumā izcīnīja uzvaru.

Kopš Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas šīs sacensības šogad tika organizētas pirmo reizi. Tām bija četri posmi: pirmais – Lietuvā, otrais – Grobiņā, trešais – Igaunijā, bet fināls – Kuldīgas šautuvē. Pirmajos trijos posmos tika noskaidroti 12 finālisti katrā grupā, kuriem bija iespēja cīnīties finālā, taču pārējiem, kuriem iepriekšējos atlases posmos nav bijis pa spēkam iekļūt 12 labāko šāvēju vidū, Kuldīgā varēja pārbaudīt spēkus treniņsacensībās. Visās grupās kopā piedalījās 28 sportisti.

Ne tikai dalībnieks, bet arī viens no sacensību organizatoriem ir V.Kalējs. „Konkurence bija diezgan liela, nebija ieradušies tikai divi spēcīgi igauņu šāvēji, pārējie bija. Rezultātu mazliet izbojāja lietainie un vējainie laika apstākļi, kā arī organizatoriskie darbi prasīja savu, tāpēc varbūt rezultāts nav tik labs, bet 6. vieta arī nav slikta. Mūsu šautuvē ir jaunas, labas iekārtas un nav daudz tādu stendu Latvijā, tāpēc sacensības notika šeit. Viss izdevās ļoti labi. Šādas sacensības atkal notiks pēc trīs gadiem,” sacīja V.Kalējs.


PARĀDA, KAS PAVEIKTS ŠAUTUVĒ

Sacensībās startēja arī Latvijas olimpietis D.Upelnieks, kurš atzinīgi novērtēja sacensību nozīmīgumu gan Kuldīgas šautuvei, gan sportistiem: „Šīs sacensības ir solis kvalitātes uzlabošanā stenda šaušanas vidē ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Sapulcējam visu trīs valstu labākos šāvējus ne tikai vienu reizi, kā tas bija līdz šim, bet četras reizes. Līdz ar to mūsu iekšējā konkurence uzlabojas un sportistiem dod iespēju labāk sagatavoties startiem, piemēram, Eiropas vai pasaules čempionātos, kur konkurence ir milzīga. Savukārt Kuldīgas šautuvei tā ir iespēja parādīt savu izdarīto šaušanas bāzes sagatavošanā un Eiropas finansējuma projektu apgūšanā.

Šautuvē var atrast mazas kļūdiņas, kuras laika gaitā jāizlabo, lai būtu pavisam labi. Piemēram, tranšeju stendā ir nedaudz neatbilstoši fona apstākļi, bet tās ir tādas tehniskas lietas, kuras varēja pamanīt tikai tādi sportisti, kuri bijuši olimpiskajās spēlēs tranšeju stendā un šāvuši augstā līmenī, jo viņi zina, kā ir jābūt. Tā kā Latvijā nav tādu profesionāļu tranšeju stendā, šīs nianses atklājas, pieaicinot kaimiņu valstu šāvējus,” saka D.Upelnieks.
Komentāri
Kurzemnieks
2018. gada 5. oktobrī, 11:38
Paldies, mīļo lasītāj! Izlabojām savu kļūdu.
Antra labojies
2018. gada 3. oktobrī, 10:57
LŠF prezidents nav D.Upelnieks
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi