Aizvērt

Trenējas sešas grupas

2018. gada 10. oktobrī, 02:00
Raksta autors: Inta Jansone
Trenējas sešas grupas
Kuldīgas novada sporta skolas 2005. g. dzimušo zēnu basketbola komanda gatava cīnīties, lai sezonas beigās būtu 12 Latvijas labāko vidū. Pirmajā rindā: Daniels Levāns, Kaspars Roze, Hugo Vilks Gūtpelcs, Kārlis Ivanovskis, Sandis Sukuts, Kristaps Soldatenoks, otrajā rindā: Kevins Vačiļa, Endijs Abersons, Raitis Megnis, Nils Biģelis, Rihards Millers un treneris Mārtiņš Štofregens.
Foto: Lāsma Reimane
Jauno sezonu sākuši arī sešu grupu audzēkņi Kuldīgas novada sporta skolas basketbola nodaļā.
Nodarbības zēniem vada treneri Mārtiņš Štofregens un Guntis Jankovskis. Treniņi notiek piecreiz nedēļā – kā smej M.Štofregens, lai puikām nav laika meklēt citas nodarbes. Pirmdienās basketbolisti stundu pavada baseinā, trešdienās stundu un 15 minūtes Kalna ielas zālē apgūst metienu tehniku, bet pārējās dienās pusotras stundas treniņš notiek Virkas ielas zālē.

Sākušās sacensības Latvijas jaunatnes čempionāta 2. divīzijā rietumu grupā. Soli augstāk – superlīgā – spēlē 2005. gadā dzimušie. „Komandu, kuras laukumā nāk pretī, treneri vada arī Latvijas izlases,” stāsta M.Štofregens. „Šajā līgā puišiem ir lielāka iespēja progresēt, jo viņi redz, kā spēlē labākie. Daugavas sporta nama komanda, kas pērn čempionātā palika 2. vietā un pretiniekus vienmēr uzvar ar pamatīgu atrāvienu, piemēram, ar 40 punktiem, nesen mūs, kuldīdzniekus, apspēlēja vien ar pieciem punktiem.”

Mārtiņam šie ir pirmie audzēkņi, kuri spēlē superlīgā. „Ceļš uz to bija smags – daudz bija un ir jāstrādā, daudz jāiegulda fiziskajos treniņos. Arī pašiem puišiem jāgrib strādāt. Tie bērni, kuru vecāki iesaistās un arī mājās uzrauga, lai atvase nesēž datorā vai telefonā, bet ir sportiskā režīmā, ir solīti priekšā pārējiem. Bet, ja darbojas tikai treniņos, pusotra stunda dienā ir par maz, ja basketbolu grib spēlēt augstākā līmenī.”

Pērn 43 komandu konkurencē Kuldīga sezonu pabeidza 15. vietā Latvijā. „Šosezon komandas mērķis ir noturēties 12 labāko skaitā, jo tad nebūtu jāpiedalās pārspēlēs par palikšanu superlīgā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi