Aizvērt

Mazajai Baibai Latvijas un Lietuvas bronza

2018. gada 15. oktobrī, 00:00
Raksta autors: Edgars Peterlevics
Mazajai Baibai Latvijas un Lietuvas bronza
Kuldīdzniece Baiba Sileniece "Beta" bagiju ieskaitē gan Latvijas, gan Lietuvas čempionātā ierindojusies 3. vietā.
Foto: Baibas Silenieces arhīvs
Kuldīgas jaunie autokrosa braucēji pēc pēdējām sacīkstēm septembrī un oktobrī kopvērtējumā izcīnījuši augstas vietas. Baiba Sileniece Beta bagiju ieskaitē gan Latvijas, gan Lietuvas čempionātā ir 3. vietā.
VALSTS ČEMPIONĀTĀ

Latvijas autokrosa čempionāta pēdējā (5.) posmā septembra sākumā Bauskā pirmo reizi uz pjedestāla kāpa sešus gadus vecais Renārs Rungēvics. Beta bagiju ieskaitē viņam šīs sacensības bija ļoti veiksmīgas: pirmajā braucienā finišēts 3. vietā, bet gan otrajā, gan trešajā – 4. vietā. Tas deva izdevīgu starta pozīciju finālā, un Renārs finišēja trešais. Sezonas kopvērtējumā viņam 8. vieta, un pirmajā sezonā tas ir ļoti labs sasniegums.

Finālā 12 braucēju konkurencē 4. vietā palika Baiba Sileniece. Viņas bagiju visu dienu vajāja bremžu sistēmas problēmas, kuru dēļ trīs braucienos neizdevās pakāpties augstāk par 7. vietu. Līdz finālam tās daļēji tika novērstas un ļāva pietuvoties pjedestālam.

Uz sezonas čempiona titulu pirms šī posma pretendēja trīs braucēji, tostarp Baiba, kura kopvērtējumā ierindojās 3. vietā. Pērn, kad kuldīdzniece šajā klasē aizvadīja pirmo gadu, viņa bija ceturtā.


BREMŽU PROBLĒMAS

Lietuvas čempionāta 3. posmā bērniem septembrī Kupišķu rajonā B.Silenieces bagiju joprojām vajāja bremžu problēmas. Pirms sacensībām tās novērstas, un arī treniņos nekas neliecināja, ka sacensību dienā ķibeles varētu atkārtoties. Tomēr tādas radās, un finālā Baiba bija 5. vietā.

Nedaudz veiksmīgāk diena izvērtās R.Rungēvicam, kurš turpina progresēt un šajā posmā finišēja ceturtais.


VILTĪGAIS KRITUMS

Šaķu rajonā notika Lietuvas čempionāta 4. posms bērniem un 5. posms pieaugušajiem. Pavilkijas autokrosa trasei ir sava specifika – straujš kāpums un kritums, kas pat pieredzējušajiem ir izaicinājumus. Bija paredzēts trasi saīsināt, lai mazajiem šī sekcija nav iekļauta, tomēr Beta bagiju braucējiem bija jāpieveic visa trase. Tieši straujais kritums sagādāja grūtības Baibai, kura pirms tam bremzēja, tā konkurentiem zaudējot. Finālā kuldīdzniecei 6. vieta. Pirms šī posma Lietuvas čempionātā Baiba atradās 1. vietā, bet beigās ieņēma 3. vietu, par nieka punktu atpaliekot no otrās pozīcijas.


TOMĒR GODALGA

Šajā posmā uz starta izgāja arī Baibas tētis Kaspars Silenieks, kuram diena sākās neveiksmīgi ar pirmajā braucienā sabojātu auto. Turpmākajos viņš spēja startēt un fināla braucienā nostājās 4. vietā. Jau pēc pirmā līkuma Kaspars atradās 3. vietā, kurā aizvadīts atlikušais sacīkšu laiks, taču tieši pirms finiša auto piemeklēja piekares defekts, un beigās 4. vieta. Tomēr pirmajās divās vietās finišējušie, kuru auto neatbilda tehniskajiem noteikumiem, tika diskvalificēti, tā ļaujot Kasparam stāties uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi