Aizvērt

„Ziedot dzīvi sportam bija tā vērts”

2018. gada 24. oktobrī, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
„Ziedot dzīvi sportam bija tā vērts”
„Demokrātija nav visatļautība. Audzēkņiem vienmēr esmu teicis, ka viņu tiesības zinu, bet man svarīgi, lai viņi zinātu un ievērotu savus pienākumus,” saka treneris Māris Birzulis.
Foto: Lāsma Reimane
Tā saka ilggadējais treka riteņbraukšanas un arī ledus sporta veida šorttreka treneris Māris Birzulis, kurš gadu desmitos izaudzinājis vairākus olimpiešus.
Māris:
– 50. gados bija populāri, ka jaunieši apguva dažādus sporta veidus. Tēvs bija aktīvs: prata slēpot, peldēt, spēlēt dažādas sporta spēles, bet par savu sporta veidu izvēlējās boksu. Aizboksējās līdz Latvijas izlasei. Tēvs mācījās Fizkultūras institūtā. Līdz ar to sports kļuva arī par manu un brāļa (volejbola trenera Aigara Birzuļa – red.) dzīves sastāvdaļu.

1. klasē sāku mācīties un piecus gadus apguvu basketbolu. Tolaik tēvs bija Ventspils rajona Vārpas priekšsēdētājs, un es tiku pie riteņa. To gan mājās turēt nedrīkstēju – ritenim bija jāatrodas stadionā, varēju braukt brīvdienās. Iepatikās, aizrāvos, kļuvu par treka braucēju.Intervija 24. oktobra Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi