Aizvērt

„Lai labi cilvēki izaugtu”

2018. gada 7. novembrī, 00:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
„Lai labi cilvēki izaugtu”
Viesu vidū bija arī Arvīda Šefanovska domubiedri Raits Valters, Guntis un Zinaīda Sedliņi un Valdis Urtāns, ar kuriem astoņdesmito gadu beigās kopā radusies doma par seriāla veidošanu. Turklāt visi vismaz reizi noskrējuši maratonu (42,195 km).
Foto: Antra Grīnberga
Par godu skriešanas seriāla "Kuldīgas apļi" 30. gadadienai tā organizators Arvīds Šefanovskis rīkoja plaši apmeklētu sezonas noslēguma balli. Seriāls pirmo reizi notika 1987. gadā un ir viens no retajiem un, iespējams, pat vienīgais Latvijā, kurš līdz pat šim brīdim ik gadu pulcē skriešanas entuziastus.
Visus šos 30 gadus A.Šefanovskis to organizējis brīvprātīgi, tikai par paldies, bet, kā pats saka: „Man patīk, un es to daru ar sirdi un dvēseli.”


„PĒDĒJIE IR TIE, KURI SĒŽ MĀJĀS”

Pasākumā bija pulcējušies gan šīs sezonas skrējēji, gan viesi, to starpā A.Šefanovska domubiedri, ar kuriem kopā tālajos astoņdesmitajos dzimusi ideja par šo skriešanas seriālu. „Viss iesākās 1987. gadā, kad mēs, skriešanas entuziasti – es, Valdis Urtāns un Guntis Sedliņš –, kādā no ierastajiem, garajiem svētdienas treniņiem, kas parasti bija 18–20 km, izdomājām, ka arī pie mums vajag skriešanas seriālu. Pirmā kārta notika Lapsās, vēlāk jau Krauļu priedēs,” sacīja A.Šefanovskis. „Dalībnieku skaits bijis dažāds, kādu gadu 50, bet, piemēram, šogad – 167. Pats svarīgākais man ir tas, ka uz to brauc bērni. Esmu pamanījis, ka viņi ar laiku paliek labestīgāki, sirsnīgāki. Mums jāveido jaunatne, lai viņi izaugtu par kārtīgiem cilvēkiem. Visiem par savu veselību ir jācīnās, un, ja sāk to darīt jau bērnībā, tas paliek asinīs. Un nav svarīgi uzvarēt. Kad kāds žēlojas, ka palicis pēdējais, es viņam saku: „Nē, tu neesi pēdējais, pēdējie ir tie, kuri sēž mājās!” Bērni jāiedvesmo sportot. Un viņu prieks ir mana alga.”


NĪKRĀCNIEKI KUPLĀ PULKĀ

Šogad apļus skrējuši dažāda vecuma sportisti, jaunākā no tiem ir Katrīna Bogdanova, kurai ir tikai četri gadi, savukārt pieredzējušākā dalībniece ir Nīkrāces pamatskolas direktore Anita Sebeža, kurai virs 60. A.Sebeža ne vien pati skrien, bet kopā ar skolotāju Dzintru Liekmani uz sacensībām jau vairākus gadus ved arī skolas bērnus. A.Sebeža: „Cenšamies startēt visos posmos. Pirmajā reizē, kad nolēmām piedalīties, bērni pieteicās, bet autobusā palika arī brīvas vietas, taču tagad braucam kādi 22–23 dalībnieki un reizēm pat visiem gribētājiem autobusā nepietiek vietas, tad vecāki brauc ar savām automašīnām. Paldies jāsaka Arvīdam, viņš ir cilvēks-leģenda, un tur nav ne ko pielikt, ne ko atņemt. Lai Dievs dod mums katram tādu enerģiju un mīlestību.” Direktore esot distanču slēpotāja, bet, tā kā slēpošana bez skriešanas neesot nekas, tad šos abus sporta veidus viņa vienmēr apvienojusi. „Ar bērniem braucam uz dažādiem sporta pasākumiem, piedalāmies arī pusmaratonos un taku skrējienā Stirnu buks, šogad noskrējām visus posmus. Gribam, lai bērni kustas, sporto un šādā veidā iepazīst arī Latviju,” sacīja A.Sebeža.2018. GADA SEZONAS KOPVĒRTĒJUMA UZVARĒTĀJI

1. grupā: meitenēm 1. Marta Ļaudama, 2. Nikola Račkauska, 3. Ginta Dmitrijeva; zēniem 1. Gustavs Liekmanis, 2. Krišs Duburs, 3. Alekss Veržakovskis.
2. grupā: meitenēm 1. Viktorija Bogdanova, 2. Dace Verpakovska, 3. Diāna Dubure; zēniem 1. Rihards Brūveris, 2. Daniels Jerošenko, 3. Hārdijs Māliņš.
3. grupā: jaunietēm 1. Izabells Bogdanova, 2. Ita Zita Ozoliņa, 3. Alise Bondare; jauniešiem 1. Mareks Ņikiforovs, 2. Lauris Grīniņš, 3. Matīss Grīniņš.
4. grupā: sievietēm 1. Līga Freiberga, 2. Rigonda Ņikiforova, 3. Kristīne Stukule; vīriešiem 1. Āris Brantevics, 2. Valdis Devjatņikovs.
5. grupā: sievietēm 1. Ludmila Joce, 2. Odeta Turka, 3. Džanita Freija; vīriešiem 1. Linards Ņikiforovs, 2. Jānis Turks.


Skriešanas seriāla Kuldīgas apļi organizators Arvīds Šefanovskis saka paldies noslēguma vakara atbalstītājiem: uzņēmumiem Saules ielejaPuratos Latvia, Vēvers, SEB bankai, Swedbankai, kafejnīcai Pagrabiņš, laikrakstam Kurzemnieks, sporta klubam Katrīna, Kuldīgas novada domei un sporta skolai.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi