Aizvērt

Līgai Velverei Kuldīgā atkal Latvijas rekords

2019. gada 20. janvārī, 00:49
Raksta autors: Lāsma Reimane
Līgai Velverei Kuldīgā atkal Latvijas rekords
Līga Velvere: „Vislielākais paldies jāsaka trenerim un treniņu biedriem, kuri man palīdzējuši šo rekordu sasniegt, kā arī Saldus novadam, kas mani atbalsta finansiāli, lai es varētu doties uz treniņnometnēm. Mans nākamais mērķis ir jauns Latvijas rekords 800 metros, bet šogad nozīmīgākais starts būs pasaules čempionāts Dohā, Katarā.”
Foto: Lāsma Reimane
Sestdien "Kuldīgas Katrīnas kausā" saldeniece Līga Velvere laboja sev piederošo Latvijas rekordu 1000 metros telpās. Skrējēja finišēja divās minūtēs un 42,30 sekundēs, iepriekšējo rekordu labojot par 3,66 sekundēm.
Arī iepriekšējo rekordu vieglatlēte sasniedza Kuldīgas Katrīnas kausā pērn (2:45,96).

Lai arī skrējēja no treniņnometnes Portugālē atgriezās tikai piektdienas vēlā vakarā un nepaspēja kārtīgi atpūsties, jau distances sākumā viņai izdevās atrauties no konkurentēm un pārliecinoši noturēt līderes pozīciju. Par rezultātu Līga priecājas, bet saka: „Šodien mazliet nāca miegs, nebiju atpūtusies. Nedaudz kauns atzīt, bet bija ļoti viegli skriet – diemžēl pietrūka konkurences. Skriet vienai ir grūti – visu laiku jākontrolē temps, jāpaļaujas tikai uz sevi un katrā aplī jāpiespiežas skriet nedaudz ātrāk. Iegūstot jaunu Latvijas rekordu, sajūtas ir foršas, un tieši ar tādu mērķi uz Kuldīgu braucu. Nu jau tā kļūst par tradīciju, arī šogad ir atbraukusi mana ģimene, kas atkal to redzēja.” Skrējiena otrajā un trešajā vietā ierindojās sportistes no Lietuvas un Itālijas.

L.Velvere ir arī Latvijas rekordiste 800 metros telpās (2:03,08). Viņa vairākus gadus studējusi un trenējusies ASV, bet tagad dzīvo Latvijā un ir pazīstamā trenera Viktora Lāča audzēkne.
SĪVA KONKURENCE UN POZITĪVAS EMOCIJAS

Starptautiskajās sacensībās Katrīnas kauss, kas Kuldīgā notika devīto reizi, piedalījās vairāk nekā 120 sportisti no 12 valstīm, tostarp četri kuldīdznieki.


BUKŠAI – EIROPAS NORMATĪVS


60 metros uzvarēja šībrīža Latvijas labākā sprintere Sindija Bukša, finišējot 7,34 sekundēs. Šajā sezonā tas ir otrais augstākais rezultāts Eiropā. S.Bukšai pietrūka vien 0,02 sekunžu, lai sasniegtu 1988. gadā Vinetai Ikauniecei piederošo Latvijas rekordu. Sprintere izpildījusi normatīvu, lai martā piedalītos Eiropas čempionātā Glāzgovā, Lielbritānijā. „Godīgi – negaidīju šādu rezultātu! Normatīvs uz Eiropas čempionātu ir 7,40. Šogad uztraukums bija tāds veselīgs, jo zināju, kas man jāizdara, un centos sevi psiholoģiski sagatavot. Trenere teica, ka lielākā konkurente būs Lielbritānijas sprintere, un tā arī bija.” Konkurente no Lielbritānijas finišēja 7,50 sekundēs.VAIČULE UN KARPINSKIS – LĪDERI 400 M


Par 400 m skrējiena uzvarētāju kļuva Gunta Vaičule (bijusī Latiševa-Čudare), finišējot 54,34 sekundēs, kas ir jauns sacensību rekords. „Cerēju uz personīgo rekordu, jo tas bija pa rokai, bet ļoti sen nav skrieti 400 m telpās, tāpēc bija satraukums. Atbraucot uz Kuldīgu jūtos kā savējā, skrienot bija ovācijas no līdzjutējiem – tas bija lieliski!” sacīja G.Vaičule. Vīriešiem tāpat kā pērn uzvarēja Austris Karpinskis, kurš distanci veica 48,34 sekundēs. Cīņa gan bija spraiga – vadībā kādu brīdi izvirzījās itālis Džuzepe Leonardi (Giuseppe Leonardi), taču A.Karpinskim pēdējā līkumā izdevās viņu apdzīt.GRĪVA GANDARĪTA, MISĀNS NEAPMIERINĀTSTāllēkšanas sektorā personīgais rekords arī Mārai Grīvai (6,36 m): „Apmēram 96% gadījumu pēc sacensībām saku, ka varēju labāk, bet šoreiz teikšu – viss izdevās.” Savus līdzjutējus priecēja arī Elvijs Misāns, kurš aizlēca 7,52 metrus. Viņš startēja arī 60 m sprintā, bet šajā distancē ierindojās sestajā vietā. „Divas disciplīnas nav prāta darbs, turklāt 60 metros bija priekšskrējiens, kas man bija labāks. Sildījos finālskrējienam, un sāka raut krampji kājā,” sacīja E.Misāns. Viņa galvenais mērķis esot trīssoļlēkšana. „Grūti šobrīd atrast trīssoļlēkšanas sacensības, tās sākšu tikai februārī, tāpēc tagad jālec tāllēkšana, jo sacensību pieredze ķermenim ir vajadzīga. Tāllēkšanā testēju jaunu tehniku, esmu pielicis klāt divus soļus (double hitch kick), un šoreiz šī tehnika nepievīla, bet pievīla ieskrējiens. Ar tāllēkšanu neesmu apmierināts,” sacīja E.Misāns.

„TĀ IR LIELA PIEREDZE”

Augstlēkšanā cīnījās astoņas vieglatlētes. Uzvaru izcīnīja lietuviete Urte Baikštīte (1,79 m), bet latviete Madara Onužāne-Saliņa ierindojās 3. vietā (1,71 m): „Negāja tik labi, kā gribētos, neizdevās lēcieni. Bet sezona tikai sākusies. Pirmās sacensības šosezon bija decembrī Daugavpilī, tur uzlēcu 1,75 m.” Pārlecot 1,65 m, 4. vieta kuldīdzniecei Kristai Braslai. Sacensībās startēja arī kuldīdznieki: 60 m – Mikus Pētersons (18. vieta; 7,22), kārtslēkšanā – Emīls Līdaka (13. vieta; 3,30 m), bet 60 m sievietēm – Kristīne Grīnberga, kura gan nekvalificējās finālam, bet priekšskrējienu veica 8,15 sekundēs, kas ir viņas personīgais rekords: „Arī pagājušajā gadā piedalījos Katrīnas kausā. Man ir liels gods ne tikai par to, ka šādas sacensības notiek Kuldīgā, bet arī par to, ka mums ir sportisti, kas tajās piedalās. Tā ir liela pieredze.”
Komentāri
Atbilde!
2019. gada 21. janvārī, 11:28
Protams, ka Kuldīgai vispār neko nevajag! Skatītāju rindas šogad bija pārpildītas ar Kuldīgas publiku! Šis pasākums nes Novada vārdu pasaulē! Es tikai par :)
Jautājums?
2019. gada 20. janvārī, 21:13
Jautājums jau kuro reizi, vai par mūsu kuldīdznieku naudu ir jārīko šādas sacensības? Kuldīgu pāstāv 3 jauniešu vecuma censoņi, rīkojam tusu svešiem un daudz ko apmaksājam!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kur lasāt laikrakstu “Kurzemnieks”?
Abonēju laikraksta drukāto versiju gadam
Abonēju laikraksta drukāto versiju trim mēnešiem
Abonēju laikraksta drukāto versiju mēnesim
Abonēju laikraksta elektronisko versiju
Pērku regulāri
Nopērku, ja pamanu man interesējošu tēmu
Sekoju “Kurzemniekam”” sociālajos medijos
Izlasu citur - bibliotēkā, pie kaimiņa u.c.
Nelasu
Kurzemnieks Horoskopi