Aizvērt

Debitē sacensību tiesāšanā Ķīnā

2019. gada 23. janvārī, 02:00
Raksta autors: Antra Grīnberga
Debitē sacensību tiesāšanā Ķīnā
Sacensībās "World Power King" Ķīnā, velkot autobusu, kas pilns ar pasažieriem, vislabāko rezultātu sasniedzis Jānis Šleckus no Kuldīgas.
Foto: Māra Rozentāla arhīvs
Kuldīgas spēkavīrs Māris Rozentāls šomēnes Ķīnā pirmo reizi bija vērienīgu sacensību galvenais tiesnesis. Savukārt komandas "Rozental Team" sportisti Jānis Šleckus un Oskars Martužans, tajās startējot, ieguvuši attiecīgi trešo un ceturto vietu.
KOORDINĒ ATTĀLINĀTI

Uz Ķīnu kuldīdznieki devušies 1. janvārī un pavadījuši tur nedēļu. „Sacensībās World Power King piedalījās 14 atlētu no desmit valstīm – zviedri, poļi, ukraiņi, krievi, norvēģi un citi,” stāsta M.Rozentāls.

„Kā tiesneši bija pieaicināti arī divi lietuvieši. Ķīnieši mums pilnībā uzticējās, un mums bija jāizlemj, kāds būs inventārs, kā viss tiks organizēts. Divus mēnešus viņi ar mums konsultējās. Sazinājāmies elektroniski: es sacīju, kas nepieciešams, viņi visu sagādāja. Ierodoties koordinēju, kā viss jāiekārto. Ķīnā par šo sporta veidu ir liela interese, jo tur tas ir kas jauns.”

Pirms vairākiem gadiem Māris tur piedalījies kādās sacensībās, pēc kurām organizatori viņa sportiskajām gaitām sekojuši līdzi sociālajos tīklos un tad aicinājuši sadarboties. „Divas reizes jau bijām tur rādīt paraugdemonstrējumus – gluži kā šovus, jo šis sporta veids tur ir kas īpašs. Viņi ir augumā mazi, tāpēc mēs viņiem likāmies kā brīnums,” teic M.Rozentāls. Apmeklētība bijusi liela – vairāki tūkstoši skatītāju.

„Sacensības jau sešus gadus esmu tiesājis Latvijā, tāpēc darbs nav svešs, bet šādā mērogā tā bija liela pieredze. Ķīnieši bija ļoti apmierināti, pēc tam paspieda roku un jau ierunājās par nākamajām sacīkstēm maijā, kurās mani atkal aicina kā galveno tiesnesi.”


ĪSS TRENIŅŠ, LABI REZULTĀTI

„Tā kā ziemā spēkavīri nav tādā formā kā vasarā, Jānis ar Oskaru, uzzinot par šīm sacensībām, mēneša laikā izpildīja īso treniņu programmu, un tā izrādījās veiksmīga, jo atvedām kausu – Jānim 3. vieta, savukārt Oskaram 4. vieta,” skaidro M.Rozentāls.

Pirmajā dienā atlētiem bijis jāceļ 135 kg smags baļķis, un J.Šleckus sasniedzis jaunu rekordu, paceļot to septiņas reizes (iepriekš sešas). Mašīnas pacelšanā no zemes (svars uz rokām 310 kg) kuldīdznieki iekļuvuši labāko trijniekā. Otrajā dienā, virvē velkot autobusu, Jānim vislabākais rezultāts. Vēl bija nēšu nešana un riepas velšana.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.