Aizvērt

To var spēlēt katrs, bet jādomā ar galvu

2019. gada 15. februārī, 00:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
To var spēlēt katrs, bet jādomā ar galvu
Novusa sacensību dalībnieks Sandis Kadakovskis.
Foto: Anna Bivbāne
„Šis sporta veids ir manas narkotikas – pieeju pie galda un vairs nevaru noiet nost,” tā Rudbāržos pāru sacensībās novusā sacīja nīkrācniece Biruta Leikarte.
Šī ir viena no Skrundas novada atklāto ziemas spēļu disciplīnām, un uz to bija ieradušies 15 pāri jeb 30 dalībnieki. Bet Skrundā deviņi spēlētāji sacentās šahā un dambretē.


KAULIŅI PAŠI NEKRĪT

Nīkrāces pārvaldes vadītāja un sporta organizatore Ilona Rītiņa stāsta: „Pirms septiņiem gadiem Skrundas novada sporta organizatori izdomāja rīkot ziemas spēles. Tās norisinās veselu mēnesi. Iekļāvām arī sacensības novusā pa pāriem, jo tādas tiek rīkotas reti. Tās popularizē novusu, veicina aktīvu atpūtu, uzlabo fizisko un garīgo veselību, sekmē sporta attīstību. Piedalīties var ikviens no 16 gadiem.”

B.Leikarte trešo gadu startē kopā ar Sandi Kadakovski un saka: „Vajag kaut ko darīt. Kādreiz spēlēju cītīgi, tagad paļaujos uz pieredzi.” Rudbāržnieks Viktors Fjodorovs novusu spēlē kopš brīža, kad varējis redzēt pāri galdam: „Daru to aptuveni 40 gadus. Esmu Latvijas Novusa federācijā, kas sacensības rīko bieži. Atnācu kopā ar dēliem un meitu. Uzskatu, ka novusu var spēlēt katrs. Tomēr šis ir sporta veids, kurā jādomā ar galvu, jo kauliņi paši nekrīt – jābūt loģikai.”


SILTĀ LAIKA DĒĻ

I.Rītiņa stāsta, ka jāapbēdina hokeja cienītāji, jo laika apstākļu dēļ sacensības tiek atceltas: „Vēl jāskatās, jo var gadīties, ka drošības dēļ būsim spiesti atcelt arī zemledus makšķerēšanu. Bet sacensības vēl būs tenisā, zolītē, dartā, volejbolā sievietēm un vīriešiem un florbolā.”
REZULTĀTI

Novusā: 1. Biruta Leikarte un Sandis Kadakovskis, 2. Sandris Ābols un Dainis Kučka, 3. Igors Stankus un Māris Abeļūns.
Šahā: vīriešiem 1. Andris Lielāmers, 2. Krišs Kopštāls, 3. Ilmārs Puķe, sievietēm 1. Biruta Leikarte, 2. Ilona Rītiņa.
Dambretē: vīriešiem 1. Krišs Kopštāls, 2. Igors Kļava, 3. Ilgvars Janševskis, sievietēm 1. Sarmīte Balode, 2. Biruta Leikarte, 3. Ilona Rītiņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: