Aizvērt

Uģis Jocis - divkārtējs Latvijas čempions (papildināts)

2019. gada 16. februārī, 20:17
Raksta autors: Inta Jansone
Uģis Jocis - divkārtējs Latvijas čempions (papildināts)
Foto: Laila Liepiņa
Latvijas vieglatlētikas čempionātā telpās nedēļas nogalē Kuldīgā no mājiniekiem lielākās ovācijas saņēma Uģis Jocis, kurš kļuva par divkārtēju valsts čempionu: gan 1500, gan 3000 metru skrējienā.
Sacensībās piedalījās vairāk nekā 200 sportistu, tostarp paši labākie vieglatlēti. Turklāt šī bija viena no pēdējām iespējām izpildīt normatīvus dalībai Eiropas čempionātā telpās, kas no 1. līdz 3. martam notiks Lielbritānijā, Glāzgovā.


DIVAS SPRAIGAS DIENAS

60 m barjerskrējienā Kristaps Sietiņš pirmajā dienā izpildīja Eiropas normatīvu. Laura Ikauniece bija labākā sievietēm, sasniedzot personīgo rekordu (8,30). Vīriešiem sestais bija novadnieks Niks Samauskis (tagad pārstāv Valmieru), viņa rezultāts – deviņas sekundes. Punktu izteiksmē augstvērtīgāko rezultātu (1102) ieguva kārtslēcējs Mareks Ārents, kurš kļuva par valsts čempionu (5,40 m). Kuldīdznieks Emīls Līdaka bija ceturtais, pārvarot 3,70 m.

200 metros ar 21,83 sekundēm ātrākais bija Jānis Leitis, Evija Šēfere uzvarēja ar rezultātu 24,98. Latvijas labākā sprintere un pērnā gada labākā vieglatlēte Sindija Bukša finālā neskrēja, jo priekšsacīkstēs tika diskvalificēta. Bet jaunā kuldīdzniece Kristīne Grīnberga bija piektā (26,16). Kuldīdznieks Mikus Pētersons, kurš tagad trenējas Lāča sporta skolā, ierindojās 13. vietā (23,71). Mikus skrēja arī 60 m, un tur viņam 9. vieta (7,34).

Tāllēkšanā uzvaru Lauma Grīva izcīnīja, labākajā mēģinājumā aizlecot 6,35 m. Deviņus centimetrus tuvāks lēciens padevās viņas māsai Mārai. Vīriešiem ar 7,54 m pēdējā mēģinājumā uzvarēja Elvijs Misāns. Viņš bija pirmais arī trīssoļlēkšanā (15,98 m).

Augstlēkšanā ar 1,81 m par valsts čempioni kļuva L.Ikauniece, atkārtojot personīgo rekordu telpās, bet vīriešiem ar 2,06 m līderis bija Jānis Vanags.


KATRAM SAVS UZDEVUMS

Divkārtējs Latvijas čempions – tāds ir Uģa Joča labākais veikums ziemas sacensībās. 1500 metros izdevās labot personīgo rezultātu telpās (3:50,16), bet 3000 m skrējiena rezultāts ir 8:21,83. „Esmu apmierināts. Skrējiens bija viegls, labi izskrēju finišu,” sacīja sportists. Galvenais mērķis ir dalība Eiropas čempionātā telpās, kas Uģim būs debija: „Tas ir ziemas galvenais uzdevums. Mērķis ir iekļūt finālā, bet, lai to izdarītu, būs jāskrien personīgā rekorda līmenī. Šosezon neesmu daudz startējis, un priecājos, ka iztiku bez traumām.” Pēc šī čempionāta Uģis dosies atpakaļ uz Ameriku.

Lodes grūšanā uzvarētājs Edgars Berķis ar rezultātu (15,59 m) nebija apmierināts: „Treniņos strādāju daudz. Bet pirms divām nedēļām traumēju muguru. Esmu gatavs lodi grūst vairāk nekā 16 metrus. Iesildīšanās laikā tas izdevās, bet sacensībās ne – vai nu par daudz gribēju, vai bija kas cits. Nesanāca.” Sportista mērķis ir vasarā sasniegt 17 m atzīmi. „Lielākās – Latvijas komandu –sacensības būs vairāk uz rudens pusi, un ceru, ka tikšu iekļauts sastāvā,” saka E.Berķis.

Kārtslēcējs M.Ārents atzīstas: lai arī rezultāts neapmierina, galvenais bijis Latvijas čempionātā uzvarēt. „Ziemas sezonai īpaši negatavojos – nesaskatīju jēgu, jo vasara būs ļoti, ļoti gara, pasaules čempionāts ir vēlu. Pērn kaut kas nobruka tehniski, tāpēc vispirms jāattīsta spēks, lai varu pielikt tehniskajā ziņā.”

Daudzcīņniece L.Ikauniece pastāstīja: „Domāju, ka nostartēšu vismaz tuvu personīgajam rezultātam, bet iznāca to diezgan krietni uzlabot. Tikai vakar atlidoju no Tallinas – vienam ģimenes loceklim bija lielas problēmas ar veselību, un es ļoti pārdzīvoju. Vienu brīdi pat bija doma uz Kuldīgu nebraukt, tomēr saņēmos un nostartēju labā līmenī. Pamazām atgriežas tā sacensību izjūta, kāda bija pirms traumas. Uzdevums šim gadam – atgriezties formā, kādā biju 2017. gadā. Sezonas akcents tiks likts uz pasaules čempionātu.”

S.Bukša 60 metros atkārtoja Latvijas rekordu un kļuva par uzvarētāju. Bet ar startu skrējēja nav apmierināta: „Šodien viss bija garām gan tehniski, gan spēka ziņā. Apkārtējie sacīja, ka tādu mani nav ilgi redzējuši. Laikam no sacensībām tomēr ir nogurums – vajadzīga atpūta. Bet priekšā vēl smagi treniņi Eiropas čempionātam. Parasti lielākos plānus neatklāju, bet vēlos personīgo rezultātu labot. Ļoti gribu beidzot pietuvoties Latvijas rekordam 200 metros, kas tiešām ir augstvērtīgs rezultāts, un tas būs ļoti grūti. Bet es mēģināšu.”

Klātienē sacensības vēroja arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, jo 200 m skrējienā piedalījās viņa dēls Kārlis. Visi rezultāti: www.lat-athletics.lv.
Komentāri
Bucis
2019. gada 17. februārī, 16:31
Interesants finansējums sporta klubiem, biedrībām 2019. gadā.
Veterāniem, kas sasnieguši labus rezultātus ok, bet vienam otram "sportistam", kurš no sacensībām izstājas lai tik neparādītos sliktais rezultāts, nav izskaidrojama 400 eur pieškiršana!
O, mums būs naksts peldējums, pa 500 eur!!!
Dziks
2019. gada 17. februārī, 00:44
Malacis, beidzot mums ir viens vieglatlēts arī Latvijas čempions.
Pievieno jaunu komentāru: