Aizvērt

Pirmais izdevies. Būs vēl!

2019. gada 13. martā, 04:00
Raksta autors: Inta Jansone
Pirmais izdevies. Būs vēl!
Cīņa svara kategorijā līdz 81 kg, ringā kuldīdznieks Dāvis Bredovskis un Normunds Zunde (Jūrmala). Dāvis šajā duelī piekāpās.
Foto: Lāsma Reimane
Alsungas pirmajā boksa čempionātā sacentušies vairāk nekā 50 dalībnieku un divās dienās aizvadītas 30 cīņas. Piedalījušies bokseri no Jēkabpils, Olaines, Jelgavas, Jūrmalas, Saldus, Grobiņas, Liepājas, Kuldīgas un arī mājinieki.
VAR ARĪ MAZĀ NOVADĀ

8. un 9. martā meistarsacīkstes rīkoja Alsungas boksa klubs Pērkons. „Turnīrs izdevās, ar paveikto esmu apmierināts,” sacīja galvenais organizators un treneris Sergejs Ahmaduļins. „Esmu apņēmies šogad noorganizēt vēl divas sacensības. Šādus turnīrus rīko lielās pilsētas, bet jāparāda, ka to var izdarīt arī mazā novadā. Visa organizēšana balstījās uz maniem pleciem, un svarīgs bija katrs sīkums, lai viss noritētu labi. Ar tiesneša pienākumiem viens nebūtu ticis galā, tāpēc paldies Aleksandram Knoham no Jelgavas par palīdzību.”


LEPOJAS AR AUDZĒKŅIEM

Ar audzēkņu paveikto treneris ir apmierināts: „Malači! Apbrīnoju viņu noturību un degsmi. Protams, ir, kur augt. Pēc katrām sacensībām pārrunājam, kur kļūdas, kas jāpilnveido. Soli pa solim virzāmies uz priekšu.”

Neilgi pirms tam vairāki sportisti apslimuši, tāpēc Alsungu pārstāvējuši četri. Savā kategorijā uzvara tika Sandijam Aigaram Sokolovskim, 2. vieta Martinam Jēkabsonam, 3. – Pēterim Balēvičam un Danielam Andersonam.

„Pozitīvi ir tas, ka bokseri ne tikai kāpa ringā, bet pēc cīņas arī palīdzēja organizēšanā,” piebilst treneris.

Tagad sportisti gatavojas Latvijas pieaugušo čempionātam 22. martā Rīgā.


GRIB VAIRĀK CĪŅU

P.Balēvičs, M.Jēkabsons un D.Andersons ir mazliet saskumuši, ka nav izdevies uzvarēt. Pēteris un Martins boksā trenējas trīs gadus: Pētera kontā ir 14 cīņas (piecas uzvaras), Martinam bijušas 18 (septiņas uzvaras). Puikas uzskata, ka cīņu vēl ir par maz – vajagot vairāk. Savukārt Daniels, kurš boksu apgūst pusotru gadu, uzskata, ka jau bijis pietiekami – 13. „Pirmās trīs zaudēju, bet pēc tam piecās pēc kārtas uzvarēju. Pēc tam aizgāja tāds miksēts variants: ir gan zaudējumi, gan uzvaras,” saka Daniels.

Pēteris Melbārdis šoreiz ringā nedevās, jo viņam ir atbrīvojums no sporta, bet puisis trenerim palīdzēja tiesāt. „Treniņbiedri nostartēja labi,” komentē P.Melbārdis, kuram aiz muguras 17 cīņas (piecas uzvaras). „Bokss ir interesants sporta veids, tāpēc mūs, puikas, aizrāva. Treniņos visgrūtākais ir saņemties kaut ko sākt darīt, bet cīņā – saņemties, lai vispār izietu ringā un no pretinieka nesabītos.” Līdzīgi domā arī treniņbiedri.

Puikas neslēpj: treneris esot stingrs, bet tādam jābūt, citādi nevarēs apgūt prasmes, kas vajadzīgas, lai ringā cīnītos. Zēni domā, ka izaugot boksu nepametīs. Piemēram, Daniels vēlas kļūt kā Mairis Briedis – tas esot viņa elks.


JĀKRĀJ PIEREDZE

Sacensībās piedalījās arī četri dalībnieki no kluba Team Kuldīga: Ričards Zariņš (beigās piedalījās sparinga cīņā ar Alsungas bokseri P.Balēviču), Eduards Blūms (diemžēl viņa pretinieks neieradās), Rustams Čīčis un Dāvis Bredovskis, bet kā treneris līdzi bija cīņas sportists Igors Afļitunovs.

Gan Rustamam, gan Dāvim boksa ringā šī ir debija.

„Biju ļoti uztraucies, arī noguris, un pretinieks bija spēcīgs. Tagad zinu, ka treniņos strādāšu vēl centīgāk,” saka Rustams. Arī Dāvis zaudējis, bet esot domājis, ka uztrauksies vairāk: „Es pārsvarā trenējos kikboksā, mazāk boksā, lai gan tieši šī disciplīna man patīk labāk. Strādāju Rīgā, Herbārijā, par pavāru, bet nedēļas nogalēs braucu uz Kuldīgu un trenējos klubā.”

I.Afļitunovs secina: „Mandrāža, kāpjot ringā pirmo reizi, ir ļoti liela. Mēs klubā esam vērsti uz kikboksu – boksu apgūstam mazāk. Taču, ja turnīrs ir tik tuvu mājām, nevar neapmeklēt, jo pieredze sportistiem ir ļoti svarīga.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: